Kategoria: 

Pyszne robale

Ania: Niechęć, obrzydzenie, może nawet lekki strach, ale i ciekawość… To uczucia, które rodziły się we mnie przed włożeniem tego czegoś do ust.

Jacek: I co? Zamknęłaś oczy…

Ania: Ojtam, ojtam, bez zamykania. Jak już, to z otwartą przyłbicą:-) I potem już tylko dylemat: ile czego kupić.

Fota: robale_drewnojad_Macznik_swierszcz 6

Ania: Wstręt do jedzenia robali – insektów czy owadów – wcale nie jest wrodzony. To kultura kulinarna i wychowanie kształtują w nas wstręt albo uwielbienie do tego rodzaju pożywienia.

Jacek: A wiesz, że ponad 2 tysiące owadów uznaje się za jadalne? I do tego superzdrowe. Jak dowodzą naukowcy, dietetycy i lekarze insekty to czyste białko i zdrowe tłuszcze. Wiele z nich dostarcza pełnowartościowego wapnia, żelaza, miedzi, czy witaminy B.

Ania: I to właśnie były argumenty, które skłoniły mnie do spróbowania i… zmiany stanowiska… Przecież na przykład w Meksyku zjada się blisko 500 różnych gatunków insektów, w Afryce ponad 250 odmian, w Azji tak samo. Tylko Europa dopiero zaczyna poznawać jakie owady są jadalne, które najlepiej smakują i jak je przyrządzić.

Jacek: To teraz i ja się przyznam… Spróbowałem tego twojego zakupu… Te na słodko – super. Szczególnie świerszcze w gorzkiej czekoladzie.

Ania: Ale Drewnojad i Mącznik też są smaczne! Jako przekąska, zamiast cukierków czy chipsów – super!

A Wy – dacie radę?

Fota: robale_kolaz_1

Tagi: 
Do góry

Przeszukaj serwis